Dokonale čistý bazén


Mít vlastní bazén je daleko lepší než chodit na koupaliště
Veřejná koupaliště a aquaparky nám sice umožňují užít si třeba tobogan nebo jiné vodní atrakce, ale to všechno za předpokladu, že budeme na místě s mnoha dalším lidmi, což je často nepříjemné, protože jsou všude fronty a ruku na srdce – už jste určitě někdy potkali velmi nepříjemného člověka i u vody. Vyhnete se tím jedině pořízením svého bazénu. My jsme výrobci bazénové chemie a příslušenství, a rádi vám poradíme jak si vybrat ten nejlepší bazén pro vaše potřeby.

žena v bazénu

Někdo chce plavat, někdo jen být ve vodě
Každoroční velká horka naženou do koupališť spoustu lidí. Mnoho z nich ani neplave, chtějí prostě jen být ve vodě. Při výběru bazénu si musíte zodpovědět otázku, zda se v bazénu bude i plavat a nebo bude sloužit spíš jen k odpočinku. Musíte si také vyřešit otázku, kolik lidí v něm maximálně najednou bude, a podle toho zvolit velikost. Od velikosti a provedení se totiž odvíjí cena za bazén.

Chcete něco lepšího?
Mnoho lidí se spokojí s obyčejným bazénem, který bude stát do 100 tisíc korun. Většinou jde o bazén na povrch pozemku, který je levnější než jeho obdoba do země. Zapuštěné bazény jsou dražší i náročnější na usazení. Pokud máte cenový limit a chcete prostě jen menší bazén kde se smočíte v největších vedrech, bude vám stačit něco levnějšího.

bazénový vysavač

Abyste se mohli koupat bez obav po celou sezonu, musíte se o vodu v bazénu pečlivě starat, protože jinak zezelená. Abyste tomu zabránili, je potřeba pravidelně měřit pH, které vám napoví, jak na tom voda je. Základem je používat vysavač do bazénu, který zbaví stěny bazénu usazených nečistot, a hned poté je dobré použít kvalitní a výrobcem doporučenou chemii, která vodu vyčistí. Jestli chcete mít průzračnou vodu nejen první týden po napuštění bazénu ale i týdny poté, musíte pro to něco udělat.