Malí psi

Myslím si, že na celém širém světě je opravdu tolik chovatelů zvířátek, že by se to nedalo ani spočítat. Mám tím na mysli například také chovatele psů anebo koček. Jistě si ale také uvědomujete tu problematiku, kdy lidé bezhlavě množí psi a kočky a tohle mi za účelem toho, aby zbohatli. Věříte vůbec tomu, že člověk může zbohatnout na tom, že bude prodávat mláďata zvířat? Podle mého názoru je tohle veliká blbost. Protože když jsem se bavila se svým kamarádem, který chová čivavy, tak mi řekl, že má tři fenky, se kterými chodí také na výstavy a vyhrává opravdu i ocenění.

Mám doma psa.

Takže potom má také nárok na to, aby mohl množit své čivavy, protože on vlastně množí opravdu kvalitní zvířata, která nemají žádné vady a která jsou zdravá. Má je také prohlížená pravidelně u veterináře a jsou také v seznamu chovatelů. Potom jsou tady ale takoví chovatelé, kteří prodávají štěňata bez průkazu původu a slibují, že jsou to opravdu zdravá a čistokrevná zvířata, v tomto případě psi anebo kočky. Když se bavíme o psech, tak jedna moje kamarádka se napálila, že si koupila malinkatého špice. Měl to být trpasličí špic. Jenomže asi za půl roku zjistila, že se napálila.

Miluji psi.

Takové štěně koupila opravdu levně, a to za dva tisíce. Normálně tento pes stál tak patnáct tisíc korun. Takže místo třiceti centimetrového pejska měla půlmetrového psa, který jenom vzdáleně připomínal nějakého míšence špice a tak podobně. Přišlo mi to jako nějaký špatně osrstěný špic s divnýma ušima. Takže já bych doporučila, že než si pořídíte nějaké zvíře domů, měli byste také uvažovat nad tím, od koho si kupujete štěně anebo další zvíře, protože nikdy nevíte, kolik potom do toho zvířete ještě budete investovat. Nevíte, jestli je to zvíře nemocné? Věřte mi, že pak za léčbu můžete dát také dost peněz. A to by si nikdo nepřál.