Voda jako relaxace


Určitě jste rádi, když v práci skončíte a je jedno co vlastně děláte. Cestou domů se drobátko zapotíte, pokud nemáte v autě klimatizaci a vůbec se vám do ničeho nechce. Potom jste konečně doma a začínáte váhat. Máte jít něco drobného sezobnout, nebo rovnou skočit do bazénu? Nu, není to jednoduchá volba. Pak se necháte přemluvit sám sebou a jdete se koupat. I když je to později večer lepší.

dívka u vody

Tak nějak to vypadá, když je všechno v pořádku, nic se nikde nekazí, všechno funguje, jak má a život je krásný. Ovšem, musí se pro to něco udělat. Takové ty drobné práce kolem bazénu jsou vlastně spíše zábavou.

Co vše je věcí kolem toho, to asi ten, kdo nemá bazén nezná. Neví například, co je to solinátor, netuší nic o pískové filtraci, nebo o tom, co jsou to bazénové hadice. Protože se s tím nikdy nesetkal, nemůže ani vědět, že to existuje. Tyto tři věci samozřejmě nejsou zdaleka všechno. Je nutno mít filtraci, bez ní bazén nebude fungovat, jak má. Jistě, nemusíte ji mít, ale za pár dní si můžete z bazénu udělat leda tak chovný rybník. Nasadit tam kachny a tak podobně. Chytit nějakou žábu a přidat ji tam lze samozřejmě také. Jen s tím koupáním budou pak asi drobné potíže.

dívka u vody

Takže, bez filtrace nelze a ani ona není všemocná. Do boje za čistou vodu se musí zapojit chemický faktor, který usmrtí všechno mikroskopické a nežádoucí. Nu a k tomu všemu a dalším věcem vedou bazénové hadice. Ty je třeba občas také zkontrolovat, i když jsou vysoce odolné. Ale jistota je jistota a nikdy nevíte, zda si na nich nechtěl pochutnat nějaký hlodavec. Pokud ano, je třeba hadici vyměnit. Stará musí jít pryč, a ne její místo se dá zbrusu nová.

Kontrola by přece jen měla být pravidelná a tehdy, když je hadice pod tlakem. Tak se zamezí možným potížím a problémům. Pokud objevíte závadu, lze si hned objednat novou kliknutím na odkaz zde.