Nemějte doma chaos ve svých věcech


Kdy jste doma naposledy uklízeli své věci? Máme tím na mysli důkladný úklid ve formě třídění předmětů včetně těch nejmenších drobností. Například vytřídění textilní galanterie, kancelářských potřeb v zásuvkách psacích stolů, třídění spojovacího materiálu ve vaší dílně anebo úklid dětských hraček, kam patří i společenské deskové hry, stavebnice, puzzle, korálky, kuličky, různé figurky atd.

bavlnky na vyšívání

Možná, že také patříte k lidem, kteří sice nejsou žádní „bordeláři“, a kteří pravidelně zbavují příbytek nečistot a občas se pustí do razantnějšího úklidu, ale co nejsou zas takoví puntíčkáři, že by měli přehled o každém knoflíku a o každé sponce do vlasů.

Ono to také není jednoduché třídit drobnosti, například korálky, když na to nemáte vhodné nádoby. Dnes není problém koupit hromadu plastových dóz a krabiček s víkem, ale každá z nich zaujímá určitý objem, a chcete-li vytřídit právě zmíněné korálky, museli byste mít pětadvacet krabiček jen pro toto, a kam se vám to všechno vejde?

Řešení ale existuje, a tím jsou zipové sáčky. Nezaberou v šuplíku žádné místo a nafouknou se pouze se svou náplní, takže například sáček s dvaceti korálky nebo čtyřiceti knoflíky zabere tolik, co necelá dvacetina jedné krabičky. Sáčky jsou také lehoučké, jak pápěří, takže samy o sobě nezatíží vaši skříň.

kostičky puzzle

Další výhodou tohoto řešení je, že s nimi lze seznámit i vaše děti a naučit je se sáčky spolupracovat. Budou tak mít přehled o svých věcech, a budou se tím také lépe připravovat na život v dospělém věku. V sáčcích mohou mít uschované hračky, výtvarné potřeby, psací a školní potřeby a mohou si je brát na dětské tábory a podobné formy pobytových akcí mimo domov. Seznamte děti i s tím, že si mohou do sáčků ukládat na táboře špinavé prádlo, anebo je využívat pro přípravu svačiny, pokud se chystají na celodenní výlet do přírody.