Využijte pronájem vozu z pražského letiště


Některé autopůjčovny v Praze pronajímají svá vozidla i přímo na pražském letišti v Ruzyni. Výhodné je to zejména v tom, že kdokoli zavítá do Prahy letecky a projde až do odbavovací haly, rázem se ocitá v prostředí poměrně vzdáleném samotnému městu, a má-li zájem pronajmout si vůz, musel by kvůli tomu nejprve vážit dlouhou cestu autobusem městské dopravy – linkou č. 119 do Dejvic a odtud se pak metrem či tramvají přesouvat dál, což zabere další půl hodinu až hodinu cesty.

náměstí v Telči

Jestliže nemáte v úmyslu zavítat přímo do pražského centra například kvůli památkám či některým parkovým zónám, a rádi byste podnikli výlet mimo Prahu do jejího blízkého či vzdáleného okolí, využijte této příležitosti k pronájmu vozidla přímo na letišti. Může se to hodit například tehdy, očekáváte-li návštěvu ze zahraničí, a chcete ji provést naší zemí a ukázat ji místa, která patří k nejzajímavějším.

zámek Kratochvíle

Jizerské hory – mnozí zahraniční turisté, co míří do naší země, pročítají turistické průvodce, a tam se objevují zpravidla nejznámější pamětihodnosti a přírodní krásy, jako je Český Krumlov, Hluboká nad Vltavou, Červená Lhota, Karlštejn a také Krkonoše či Šumava. Zkuste to tentokrát pojmout jinak a nabídněte návštěvníkům i jiné lokality, kupříkladu Jizerské hory. Možná budou překvapeni, jak překrásnou přírodu a členitý terén tu naleznou. K nejzajímavějším patří přehrada Desná Souš, osada Jizerka, Příchovice a Paseky, Albrechtice v Jizerských horách, Mariánská hora, Jiřetín pod Bukovou, Maxov a Josefův Důl. Vyplatí se navštívit i rozhledny Královka, Štěpánka, Bramberk a Tanvaldský špičák a pokochat se i zajímavou vyhlídkou na rozhraní Jizerských hor a Krkonoš v Harrachově Mýtinách nad golfovým hřištěm.

Až se budete vracet domů a předávat vůz autopůjčovně, možná se vám ani nebude chtít odejít do svého bytu a budete si přát prožít co nejdříve podobné dobrodružství.