Náš koberec potřebuje vyčistit

Také se vám stává, že sedíte v obýváku u konferenčního stolku, máte konečně chvíli pro sebe, popíjíte čaj nebo kávu a váš zrak zamíří k podlaze, aby si následně povšiml šedavého povlaku na koberci? Napadne vás, že by bylo vhodné jej nechat vyčistit, a vaše rozhodnutí ještě stvrdí nepříjemný nakyslý odér, co připomíná žluklé máslo v kombinaci s použitými ponožkami.

kočka na koberci

Jak koberec vyčistit efektivně

Čisticích strojů na koberce existuje celá řada a kdybychom je všechny chtěli vyjmenovat, popsali bychom spoustu stránek. Rádi bychom se však zmínili o té nejúčinnější metodě čištění koberců v Praze, a sice kombinaci rotačního kartáčování a podtlakového vysávání.

Jestliže koberec postříkáte čisticím roztokem, který necháte chvíli působit, a pak jej pouze vysajete, zbavíte jeho vlákna části nečistot a mnohé z nich, ukryté v hlubinách spodních vrstev, tam zůstanou. Proto je zapotřebí vlákna podrobit kartáčování, kartáč si poradí i s nalepenými usazeninami a čisticí roztok tím pádem pronikne v podstatě všude. Toto je ale jen první část celého procesu, po kartáčování musí následovat odstranění nečistot, které kartáč uvolnil z vláken, a zde má pak hlavní slovo výkonný sací stroj. Jestliže vhodně skloubíte do sebe proces kartáčování a odsávání, máte optimální čisticí mechanismus, a tím je například systém Rotovac.

koberec na podlaze

Čištění koberců v Praze 6 těmito stroji je dobře recenzováno a patří k nejúspěšnějším na trhu. Poradí si nejen se silně zašpiněnými vlákny, ale i se staršími usazeninami organického původu a zároveň se zápachem. Zapáchající koberec není nic unikátního, zápach totiž mohou způsobit nejen různé skvrny od rozlité omáčky, hořčice, kečupu či polévky, ale i žluklý tuk uvolněný při přípravě pokrmů anebo docela prosté ponožky, silonky a bosá chodidla, jimiž po koberci našlapujeme a vtíráme tím do jeho vláken náš pot spolu s bakteriemi, které se jím živí.