Pohrajte si s vašimi dětmi na pískovišti

Možná jste také již zaslechli, jak důležité je podporovat u malých dětí tvořivou činnost, která jim umožňuje rozvíjet jemnou motoriku a prostorovou orientaci. Toto je samozřejmě tvrzení pravdivé a my bychom k tomu mohli ještě něco přidat. Vzpomínáte si, jak jste byli malí a povalovali jste se doma či v postýlce bosí? Pro malá batolata a nemluvňata je bosonohý kontakt s okolním prostředím přirozený a jejich první krůčky také nezačínají jinak, než naboso. A pokud jim rodiče opatří bačkůrky příliš brzy, může to dokonce narušit jejich fyzický i duševní vývoj.

hračky na pískovišti

Buďte s dětmi na písku bosí

Člověk se svým chováním mnohdy odvrací od svého původního zdroje, a tím je příroda. V dospělosti zapomínáme, že lidská chodidla nebyla stvořena pro chůzi v obuvi, a pokud se do bot přece jen obouváme, měly by mít pouze tenkou skořepinu, což můžete zaznamenat u některých kvalitních výrobků barefoot bot. Bohužel nevyužíváme dostupných možností k bosonohé chůzi, a tak vám prostřednictvím dřevěného dětského pískoviště chceme naznačit, abyste si to uvědomili a situaci změnili.

dětské pískoviště

Necháte-li si zhotovit na zahradě pískoviště, neponechávejte jej ležet ladem, aby do něj vykonávaly potřebu volně se potulující kočky. Pískoviště pravidelně zakrývejte a bude-li nálada a vhodné počasí, vydejte se k jeho povrchu s dětmi a s plným kbelíkem různých formiček, lopatiček, hrabiček a dalších potřebných propriet pro tvořivé hraní.

Hra na písku umožňuje zaměstnat i vaše bosá chodidla, dovoluje jim být v kontaktu se zemí a lépe odtud přijímat planetární energii. Zároveň přirozeně stimulujete reflexní body a pomáháte vnitřním orgánům v jejich činnosti. Tímto způsobem napodobíte reflexní masáže a budete-li docházet na pískoviště častěji, může být vaším partnerem v plodném životě mnohem lépe, než moderní elektronické vymoženosti.