Pomoc pracujícím rodičům


Je smutné, že když pracují oba dva rodiče, že jim dvě výplaty často nestačí na to, aby důstojně vyžili a ještě něco uložili bokem. Všechno se pořád zdražuje a výplaty jsou stejné, takže česká výplata pro mnoho rodin nepostačuje. A proto lidé odchází pracovat do zahraničí, kde za stejnou práci dostanou daleko více peněz než tady. Týká se to nejen vysoce ceněných profesí jako jsou lékaři nebo pečovatelé v sociálních službách, ale i obyčejných zaměstnání jako je třeba svářeč. Je rozdíl mít na výplatnici minimální mzdu a nebo její trojnásobek. Kdo bydlí u hranic, ten má výhodu, že může každý den jezdit z práce domů za rodinou, ale jsou i rodiny, kde tatínka a manžela lidí rodina pár dní v měsíci.

pero formulář

I když v České republice funguje poměrně štědrý sociální systém, na přídavek na dítě dosáhne málokterá rodina. Oproti tomu v Německu má každý, kdo zde odvádí daně, nárok na kindergeld https://www.preklady-nemeckeho-jazyka.cz/kindergeld/. Je to obdoba našich přídavků na děti, ale jejich posuzování a přiznávání není tak složité jako u nás. Obecně se dá říct, že na něj má nárok každá rodina, pokud z rodičů alespoň jeden pracuje v Německu a odvádí zde daně. Dítě musí žít v rodičem ve společné domácnosti, a aby rodina mohla přídavky pobírat, je nutné si je v Německu vyřídit. Je to velmi příjemná částka, která bude rozhodně v rodinném rozpočtu příjemným bonusem.

peníze eura

Neumíte německy?
Protože jde o německé dávky, je samozřejmě nutné si o ně zažádat v Německu. Mnoho lidí, kteří pracují v zahraničí, neovládají tamní řeč, a proto se obrací na mě. Já se již delší dobu zabývám vyplňováním žádostí a komunikací s úřady http://www.olomouc.eu/podnikatel/profil-mesta-a-informace-pro-investory/profil-mesta/vyznamne-instituce-a-urady a klientům dokážu přídavky vyřídit. Jestli vás zajímá zda na ně máte nárok, obraťte se na mě, ráda vám dotazy zodpovím, a případě s vámi podám žádost, abyste o přídavky nepřišli. V případě zájmu mě kontaktujte a společně se na vaši situaci podíváme.