Rekonstruujeme dům svépomocí, ale…


Také se chystáte na rekonstrukci domu svými vlastními silami a máte velkolepé plány, jak interiér domu upravit dle vašich představ? Mohli byste to ovšem provést tak, že zadáte profesionálům to nejobtížnější, na co nemáte potřebné nářadí, zkušenosti a znalosti, a to ostatní již zvládnete sami. Alespoň se tím rozloží pracovní aktivita mezi více subjektů a vaše rekonstrukce také díky tomu může dříve skončit.

bourání domu

Instalatér a elektrikář – bez těchto profesí se při rekonstrukci neobejdete, elektrikářské práce by ostatně ani neměl provádět nikdo bez platného certifikátu a osvědčení, a u instalatérů je to velmi podobné, zvláště pak u topenářských prací a práce s plynovým zařízením.

starý dům

Výměna oken a podlahové topení – tyto práce také bývají určené pro profesionály, i když dnes existují systémy, s jejichž pomocí lze sestavit takzvané suché podlahové topení, aniž by bylo nutné potrubí zalévat do betonu, a to byste mohli zvládnout sami. Okna si však nechte vyměnit specializovanou firmou. Před výměnou oken byste také měli z bezpečnostních důvodů provést bourací práce, například nenosné příčky a dveřní zárubně.

Bourání příček, zárubní dveří a objektů na zahradě – tyto činnosti vyžadují především perfektní fyzickou kondici, vhodné nářadí a techniku, dostatek zkušeností a také možnost odvozu stavebních sutin na specializovanou skládku. O to vše se formou ručních bouracích prací dle ceníku postarají profesionálové, a mezitím, co se budou starat o to, aby z domu zmizela příčka mezi kuchyní a obývákem, anebo z podkrovních pokojů, čímž vznikne jeden velký obytný prostor, vy se můžete věnovat činnostem, které zvládnete, například pokládce podlahové krytiny nebo malování. Vyklízecí firmu, která provádí demoliční práce, můžete pověřit i demolicí starých kůlen, dřevníků a podobných staveb na zahradě, které tu již překáží, a jsou ve velmi špatném technickém stavu.