Výhoda sídla společnosti ve velkém městě stále platí


Některá legislativní opatření přece jen usnadňují podnikatelské sféře jejich pracovní činnost. Třeba takové sídlo společnosti. Zákon vysloveně nevymezuje zřízení sídla v místě bydliště, dovoluje nám mít sídlo prakticky kdekoli. Pouze jej nahlásíte na příslušném finančním úřadě, a je to. Klidně si mějte sídlo třeba u rodičů na statku.

sídlo firmy na statku u rodičů

Toto byl samozřejmě jen žert, protože mít zřízené sídlo u rodičů na statku v obci, kde vás všichni velmi dobře znají, je podobné, jako kdybyste se svlékli do naha a promenádovali se po ulici. Tato metafora se totiž vztahuje k situaci, že se o vašem podnikání dozví kde kdo kde co, a mohou se o vás napříč vesnicí šířit různé zvěsti, pravdivé, i nepravdivé. Že jste si vypůjčili miliony a teď nemáte na úvěrové splátky, anebo že kvůli tomu trpí vaše děti a vy je snad dokonce doma potají zaměstnáváte, jinak nedostanou nic k večeři.

sídlo firmy v Praze

Jedním z nejhorších momentů je však závist, kupříkladu si představte, že si skutečně vyděláte milion korun, poctivou prací, no spíše dřinou, kterou ale nikdo nevidí, a lidé si všimnou jen toho pozlátka – nového osobního vozu pro vás i vaší paní. Zejména drahé auto před domem je něco jako červené sukno v aréně proti rozzuřenému býku. Lidé toto nemohou unést, a co se děje pak, si raději domyslete sami. Dá se tomu všemu zabránit?

Ano, dá. Virtuálním sídlem společnosti v Praze, v Plzni, v Ostravě, zkrátka kdekoli ve velkoměstě. Budete tam mít samozřejmě k dispozici i zasedací místnost, ale co je podstatné, neštěkne tam po vás ani vlčák. Městská anonymita je natolik spolehlivý pláštík, že se pod něj určitě ukryjete i vy. A že tu budete mít konečně klid na práci, na to se můžete spolehnout. Ostatně, na to se již spoléhají tisíce jiných podnikatelů, kteří řeší podobný problém, jako vy. Třeba ne zrovna se sídlem na statku u rodičů, ale v mnoha jiných podobných situacích na venkově i na malém městě.